Korzyści wynikające z wykupienia nowoczesnego ubezpieczenia NNW

ByDaniel

Korzyści wynikające z wykupienia nowoczesnego ubezpieczenia NNW

Wszyscy kierowcy obawiają się uszkodzeń swoich aut, szczególnie podczas podróży na duże odległości poza miejsce zamieszkania. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dużo bardziej poważną sprawą są obrażenia ciała ludzi uczestniczących w wypadkach drogowych. Z tego względów wielu kierowców poszukuje możliwości ograniczenia skutków nieprzewidzianych zdarzeń. Wśród wielu opcji należy wziąć pod uwagę ubezpieczenie NNW, które oferują wszystkie znane towarzystwa ubezpieczeniowe.

Wsparcie po wypadku na drodze

Ubezpieczenie NNW jest usługą, która zapewnia wsparcie finansowe dla kierowcy i pasażerów po wypadku drogowym. W tym przypadku odszkodowanie jest wypłacane na podstawie odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dostępne sumy ubezpieczenia są różne i mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy zł lub nawet 100 tysięcy zł. Nie oznacza to oczywiście, że tak duże kwoty zostaną wypłacone bez względu na stopień obrażeń ludzi. Firmy korzystają ze specjalnych tabel przewidujących wypłatę określonego procenta sumy ubezpieczenia w przypadku konkretnych zdarzeń. Może to dotyczyć, na przykład, pogorszenia wzroku, utraty narządu lub uzyskania niepełnosprawności ruchowej.

Pokrycie kosztów leczenia

Należy pamiętać, że ubezpieczenie NNW jest dobrowolne w Polsce, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe proponują różne warianty tej polisy. Zazwyczaj uwzględniają one pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji lub transportu medycznego. Niektóre firmy pozwalają na uzyskanie środków finansowych za niezdolność do pracy albo nauki, a także za każdy dzień niezbędnej hospitalizacji. W takich przypadkach często wskazywane są kwoty stanowiące około 10% sumy ubezpieczenia, a więc średnio od 5 do 10 tysięcy zł. Szczegółowe informacje znajdują się zawsze Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które dostępne są na stronach internetowych poszczególnych firm.

Zakup w pakiecie z polisą OC i AC

Ubezpieczenie NNW może być wykupione w pakiecie z obowiązkową polisą OC lub Autocasco. Dzięki temu można zyskać niższą cenę składki ubezpieczeniowej lub szerszy zakres usług. Pakiet kilku polis może być też wymagany przez instytucję finansową w sytuacji, gdy zakup pojazdu był finansowany za pomocą kredytu bankowego. Prywatny kierowca jest wtedy tylko współwłaścicielem samochodu i musi liczyć się z tym, że bank będzie narzucał niektóre parametry umowy ubezpieczeniowej.

Niezależnie od wybranego wariantu, ubezpieczenie NNW jest produktem pozwalającym na ograniczenie kosztów leczenia lub zakup urządzeń medycznych po wypadku komunikacyjnym. Z tego względu powinna być to polisa jak najczęściej brana pod uwagę przez kierowców poruszających się po polskich drogach.

About the author

Daniel administrator